Bagaimana 4 Orang Akan Menghabiskan $ 30 Seminggu di Seluruh Makanan

Anda boleh memberitahu banyak tentang orang berdasarkan senarai runcitnya. Itulah sebabnya salah satu perkara kegemaran saya lakukan di barisan checkout di kedai adalah dengan mengintip secara senyap-senyap di atas kereta jiran saya (kemuncak: melihat orang di hadapan saya pada malam Hurricane Sandy lihat dengan tiada apa-apa kecuali dua buah succulent) . Tetapi apa yang saya sayangi lebih banyak ialah bercakap dengan orang tentang apa yang mereka buat dengan barangan runcit itu apabila mereka pulang ke rumah.

Dalam perkhidmatan jenama voyeurisme saya, saya menugaskan beberapa kos yang sedar memasak tugas membelanjakan $ 30 pada bahan makanan di Whole Foods, kemudian menerangkan apa yang mereka akan buat dengan bahan-bahan tersebut. Ini empat tukang masak rumah-termasuk saya sendiri-perlu meregangkan barang-barang semacam itu untuk membuat makanan bernilai seminggu (digabungkan dengan stok pantri yang sedia ada). Berikut adalah apa yang mereka datang dengan:

keseluruhan makanan-runcit-chaey.jpg
Gambar oleh Laura Murray

Christina Chaey, juru masak dan penulis lepas

Saya baru-baru ini meninggalkan tugas saya sebagai editor web bersekutu di Selamat menjamu selera untuk menjadi juru masak sepenuh masa dan penulis lepas. Dalam minggu-minggu sejak memulakan pekerjaan baru saya, saya telah menyedari memasak dengan cepat adalah SAYA perkara terakhir yang saya mahu lakukan apabila saya pulang dari 10 jam membuat makanan untuk orang lain. Sekarang, matlamat utama saya sepanjang minggu adalah untuk melakukan memasak sebenarnya (dan mencuci piring) yang mungkin, itulah sebabnya memasak batch besar adalah sahabat saya. Saya akan menghabiskan beberapa jam memasak beberapa hidangan pada hari saya untuk mencampur dan mencocokkan sepanjang minggu.

Apa yang saya beli:

Lentil Perancis dari tong besar: $ 3.44
“Lentil yang dimasak adalah asas makanan yang lazat, murah, dan berkhasiat, terutama sekali saya suka lentil hijau Perancis kerana mereka memegang bentuknya selepas dimasak. Saya akan memasak secawan awal pada awal minggu (yang menghasilkan 2 cawan dimasak!) Dan campurkan mereka ke dalam semangkuk beras merah dan sayuran panggang, lipatkan mereka ke dalam yogurt dengan herba segar dan bayam yang disumbat ke dalam pita, atau gunakan mereka untuk sebahagian besar sehingga sup. “

1 dozen 365-jenama telur coklat besar-besar: $ 3.79
“Ruji besar-besaran, saya akan menumpuk seluruh karton seketika dalam periuk air mendidih yang besar, kemudian simpan dalam karton mereka di dalam peti sejuk dan gunakannya sepanjang minggu. Tidak ada cara yang lebih baik untuk menaikkan semangat Makan malam di luar dengan meletakkan telur di atasnya Atau saya akan makan mereka biasa untuk sarapan pagi dengan garam bergetar Jika saya mempunyai sisa makanan pada akhir minggu, masa salut telur! “

2 tin kacang ayam: $ 3
“Saya mengambil beberapa tin kacang chickpeas kerana mereka dijual, tidak ada apa-apa yang membuat tukang masak malas lebih bahagia daripada dapat membuka kaleng dan menjadi setengah makan malam. Sebarang sisa akan disimpan dalam balang kaca di dalam peti sejuk untuk beberapa hari lagi, bersedia untuk digunakan pada notis masa. “

1 ayam keseluruhan, $ 6.18
“Pembelian ini adalah salah satu daripada mereka yang saya tidak merancang untuk membeli anda, tetapi saya tidak dapat tidak membeli momen anda. Ia ayam keseluruhan! Untuk $ 6! Burung-burung ini berada di jualan super, yang saya akan ambil sebagai tanda, kerana saya turun dengan sup ayam sejuk dan buatan sendiri. Ini juga bermakna saya mempunyai banyak makanan untuk ayam rebus untuk seminggu untuk membuang segala-galanya. “

1 tandan Tuscan kale organik: $ 3.49
“Katakanlah apa yang anda akan kale, tetapi dalam keranjang belanja saya setiap minggu. Ia mempunyai jangka hayat yang panjang, saya dapati ia benar-benar lazat, dan ia sering lebih murah daripada sayur-sayuran lain yang akan saya lihat di Whole Foods, seperti chard Swiss Saya menghancurkan, basuh, dan tipis memotong daun apabila saya pulang dari kedai, kemudian masukkannya ke dalam beg plastik yang boleh dipulihkan dengan tuala kertas di dalam peti sejuk. Dengan cara ini mereka tetap segar selama beberapa hari, dan apabila saya pulang dari kerja sepanjang minggu, semua yang saya perlu lakukan adalah merebut sebilangan sayur-sayuran dan membuangnya dalam panci-mungkin dengan sedikit bacon jika saya rasa siram. “

1 tandan buah: $ 1.99
“Membeli banyak herba setiap minggu boleh menjadi mahal, tetapi melabur dalam sekumpulan adalah perkara terbaik yang boleh anda lakukan untuk menghidupkan makanan sebaliknya. Saya paling sering pergi untuk ketumbar, yang sama seperti Taco kerana ia ubi jalar panggang dan salad chickpea. Saya menyediakan mereka dengan cara yang sama seperti kale. “

1 kepala brokoli, $ 2.99
“Saya yakin bahawa batang brokoli adalah salah satu daripada ahli keluarga yang paling kurang dimakan sayur-sayuran yang dipanggang dengan minyak, garam, dan lada, mereka kehilangan semua kelebihannya dan menjadi tambahan yang sangat lazat ke dalam mangkuk beras.”

1 pakej tauhu lebih tegas: $ 1.99
“Jika saya benar-benar baik, saya akan mula menekan satu blok tauhu yang kedua saya pulang dari kedai dengan membungkus semua perkara dalam tuala kertas, kemudian menimbangnya dengan berat boleh. Saya akan kiub itu dan panci masak dengan minyak sedikit di atas dapur sehingga kubisnya adalah rangup dan ditenun pada semua pihak, musim dengan garam, dan simpan dalam Tupperware di dalam peti sejuk sebagai mangkuk yang siap sedia untuk mangkuk gandum, goreng, dan mi soba. “

1 pek ubi jalar, $ 2.99
“Saya mengambil beg besar ini 7 ubi jalar untuk $ 3, yang merupakan perjanjian dalam buku saya. Sepanjang musim gugur dan musim sejuk, saya suka hanya memanggang kiubnya dengan sedikit minyak, garam, lada, dan pimentón, atau paprika yang dihisap Sepanyol , yang memberi mereka banyak rasa yang berasap. Salah satu hidangan yang saya makan selama-lamanya adalah ubi kelapa panggang yang dicampur dengan kacang hitam yang dibumbui, kucai, kangkung cincang, dan memerah kapur dan mungkin telur goreng. “

Jumlah: $ 29.86


keseluruhan makanan-runcit-erway.jpg
Gambar oleh Laura Murray

Cathy Erway, penulis buku masakan dan blogger di belakang Tidak Makan di NY

Selama dua tahun, Erway bersumpah untuk makan, yang bermaksud: a) restoran, bawahan, dan makanan jalanan adalah batas-batas dan b) dia mendapat sambutan baik untuk menyediakan makanan untuk dirinya sendiri. Hari-hari ini, dia cuba untuk selalu memasak dengan bahan-bahan tempatan dan bermusim yang dikekalkan secara mampan-belum lagi murah dan sihat.

Apa yang dia beli:

1 ayam keseluruhan pada $ 4.99 / pound: $ 15.44
“Membeli ayam secara keseluruhan memberi anda banyak kerja-anda boleh memanggangnya dengan sempurna, dan membuat sandwic atau salad ayam beberapa hari akan datang dengan sisa makanan. Anda juga boleh membuat stok yang lazat untuk memasak sayuran atau membuat risotto dengan mendidih karkas dengan sesetengahnya, atau hanya sup, atau, anda boleh mencuri payudara terlebih dahulu untuk membuat sayur-sayuran dengan sayur-sayuran dalam musim, seperti biasa. “

1 kepala brokoli: $ 2.99
“Terdapat kebetulan brokoli di Whole Foods minggu ini, dipotong dengan daun dan batang utuh. Ia adalah tambahan untuk mempunyai semua berat tambahan ini tanpa kos tambahan, kerana daun brokoli pada asasnya sama seperti batang kale atau kolard hijau. Sebaik sahaja anda mengeluarkan lapisan luar yang keras, anda boleh memotong floret untuk membuat goreng dengan payudara ayam itu. “

1 beg epal tempatan pada $ 1.49 / paun: $ 3.65
“Ini membuat snek yang sihat sepanjang minggu Ini adalah pembelian yang ekonomik pada hanya $ 1.49 per paun untuk buah-buahan tempatan yang terpilih dan tepat. Tip Pro: Anda sentiasa boleh mengeluarkan beberapa dan membuat beg anda lebih besar atau lebih kecil, bergantung kepada berapa banyak epal yang anda mahu lori di rumah. “

1 sekumpulan bit organik: $ 2.99
“Rebus atau panggang terlebih dahulu untuk dibuang ke dalam salad atau makan sebagai makanan ringan, diasinkan atau tidak. Beets sering berbelanja dengan vitamin yang berlimpah, dan mereka jarang masuk dalam peti sejuk jika anda mengabaikannya selama beberapa minggu, jadi tidak pernah pembelian yang menyesal. “

Setengah paun lobak longgar: $ 0.50
“Setiap kali anda melihat sayur-sayuran di bawah $ 1 satu paun, ia biasanya merupakan pelaburan yang baik. Wortel adalah serba boleh dan mudah dibeli: makannya mentah sebagai makanan ringan, tumis atau panggangnya sebagai satu sisi, untuk stok sup atau vegetarian. “

1 bawang: $ 0.86
“Biji-bijian adalah penting: Tambah mereka ke mana-mana sup atau stok yang anda mungkin buat (dan saya merancangnya setelah membeli ayam keseluruhan).”

1 pakej kacang hijau: $ 2.99
“Ini kacang-kacangan yang murah, serba boleh, masak cepat dipenuhi dengan protein. Mereka hebat untuk salad lentil atau pilafs yang hangat dan, dalam bulan-bulan yang lebih sejuk, daal yang sangat baik atau sesuatu yang menyerupai risotto.”

1 kotak pasta: $ 2.99
“Kadang-kadang anda perlu pasta, ini adalah ruji yang hebat untuk dikawal dan digunakan dengan apa jua hasil bermusim yang anda beli-seperti kepala brokoli yang besar. Buat lemoni, penaik bernanah dengan brokoli dan beberapa jeruk Parmesan satu malam di snap. “

Jumlah: $ 32.41


keseluruhan makanan-runcit-ashley.jpg
Gambar oleh Laura Murray

Ashley Chaey, pelajar kolej

Ashley sentiasa bergerak sebagai seorang senior di NYU di mana dia menyesuaikan kelas, kerja sambilan, dan kumpulan cappella. Tetapi walaupun dengan jadual yang tidak menentu, dia sangat sedar betapa dia menghabiskan makanan dan cuba memasak di rumah sebanyak mungkin. (Pendedahan penuh: Ashley juga kakak saya.)

1 beg bayam bayi: $ 1.99
“Saya akhirnya makan lebih banyak bayam jika saya menyembunyikannya pada hari-hari yang lain. Kebanyakan pagi, saya akan membuat smoothie hijau dengan bayam, pisang, yogurt, apa-apa buah beku yang saya miliki (seperti mangga atau nanas), benih chia splurge!), dan susu badam, dan bawanya ke kelas atau kerja. “

2 pisang: $ 0.76
“Saya buat ini lebih lama lagi dengan hanya menggunakan separuh pisang per smoothie.”

1 roti roti roti multigrain: $ 2.50
“Saya sentiasa mempunyai roti di dalam rumah. Saya sentiasa mengambil roti bakar kacang tanah dengan saya di mana sahaja, dan saya biasanya membuat sandwic untuk makan tengah hari.”

Buah dada ayam yang dicincang gaya Deli ($ 5.99) dan cheddar Horizon dihiris ($ 5.99): $ 11.98
“Saya berusaha keras untuk membawa makan tengah hari dengan saya setiap hari tidak kira apa yang saya lakukan, jadi saya tidak perlu membuang $ 10 pada salad yang biasa-biasa saja. Sandwich murah, mengisi dan mudah dibawa bersama saya, jadi saya biasanya membuat satu dengan roti multigrain, irisan kalkun panggang, keju, dan bayam bayi dengan mustard dan mustard pedas. “

1 dozen 365-jenama telur coklat besar-besar: $ 3.79
“Sekiranya saya tidak membuat minuman ringan untuk dibawa bersama saya pada waktu pagi, saya mungkin makan sarapan pagi yang cepat di rumah, digoreng atau digegarkan.”

0.82 lb. kalkun tanah ($ 4.91) dan 1 balang 365 sos pasta jenama ($ 1.99): $ 6.90
“Saya biasanya membuat satu kumpulan besar bola bakar turkey setiap hari Ahad saya sering membuat saya tidak perlu resipi: saya mencampur ayam belanda dengan serbuk roti biasa, telur, sesetengah keju parmesan parut, sudu oregano, lada merah serpihan, serbuk bawang putih, garam, dan lada, saya gorengkannya dalam kuali, kemudian selesai memasaknya dalam sos pasta. Saya makan itu untuk makan malam dengan pasta beberapa kali seminggu.

1 pakej tauhu firma tambahan: $ 1.99
“Saya membuat hidangan tauhu dan cendawan ini sangat murah, dan saya boleh membuat banyak sekali ini dan memanaskannya untuk makan dengan nasi atau bijirin sebagai makan malam yang cepat sepanjang minggu apabila saya memerlukan sesuatu yang cepat sebelum memukul perpustakaan . “

Jumlah: $ 29.91


makanan-makanan runcit-chaey-rosenstrach.jpg
Gambar oleh Laura Murray

Jenny Rosenstrach, penulis buku masakan dan blogger

Rosenstrach adalah tuan rumah makan malam yang kreatif, berpatutan dan mesra kanak-kanak. Dia dan suaminya Andy Ward menulis lajur Penyedia di majalah kami, dan dia juga di belakang blog popular Dinner: A Love Story dan beberapa buku masakan, termasuk Cara Meraikan Semuanya. Peraturan keemilannya apabila membeli-belah runcit adalah semua bahan yang dibeli di persimpangan terjangkau dan sihat.

Apa yang dia beli:

1 tandan kale hijau organik: $ 3.49
“Kale berjalan dengan baik dalam banyak perkara, sihat, dan anda boleh meregangnya selama beberapa hari. Simpan batang untuk sayuran atau stok ayam juga.”

2 pautan sosej daging babi: $ 3.84
“Jika anda akan membeli daging, saya katakan membuat daging babi (sosej atau bacon) kerana anda perlu sedikit untuk memberikan rasa yang besar.”

2 bawang putih: $ 1.67
“Ringan, rasa besar-terutamanya apabila anda melambangkan mereka, seperti dalam hidangan pasta saya terangkan di bawah.”

1 kotak linguine gandum keseluruhan: $ 1.49
“Linguine gandum adalah contoh sempurna dari jenis makanan yang menyentuh tempat manis saya antara ‘bang untuk wang anda’ dan ‘sihat.’ Saya melemparkan pasta yang telah dimasak, pasta dan kue layu dengan beberapa mentega atau minyak zaitun dan atas dengan bawang karamel, garam dan lada, dan thyme segar dari taman saya. “

1 telur telur coklat besar ($ 3.79) dan 1 paun kentang merah ($ 1.07): $ 4.86
“Telur adalah protein yang paling murah dan paling serba boleh. Makan sedikit dengan susu sedikit untuk frittata makan malam yang dipenuhi dengan kentang merah yang dihiris, sesetengah sosis yang sudah hancur, dan sebilangan kecil kacang polong beku.”

2 tin kacang hitam ($ 1.58) dan nasi liar dari tong besar ($ 1.70): $ 3.28
“Pada mulanya saya membeli biji-bijian secara pukal, tetapi ia benar-benar masuk akal untuk membeli biji organik dalam kaleng, yang mengejutkan saya. Sekali lagi, itu semua mengenai tumpang-tindih antara apa yang ada untuk wang anda dan apa yang sihat. nasi liar, sosej, kale, dan herba segar dari taman untuk makan malam yang enak. “

1 paun tulang ayam: $ 1.79
“Whole Foods saya menjual tulang ayam dengan harga $ 1,79 sekilogram. Menggabungkannya dalam satu stockpot dengan beberapa bawang, batang kale yang tersisa, garam, dan air, layu pergi, dan dapatkan stok buatan sendiri. ‘sudah mendapat sup malam sup avgolemono. “

1 beg kacang beku: $ 1.39
“Mereka adalah cara yang murah dan mesra kanak-kanak untuk mendapatkan lebih banyak sayur-sayuran untuk makan malam, dari pasta hingga frittata kepada ayam tikka masala.”

1 liter susu keseluruhan ($ 1.39), 1 bekas kecil krim berat ($ 2.49), dan 1 lemon besar ($ 0.89): $ 5.67
“Saya membuat ricotta saya sendiri di rumah dengan susu, krim dan jus lemon-lebih murah untuk membuat tong besar daripada membeli kadbod kecil.”

1 tiga pek Red Star Active Dry Yeast: $ 2.69
“Saya sentiasa mempunyai tepung, garam, dan gula, tambah ragi dan air, dan anda mempunyai doh untuk pizza buatan sendiri yang dihiasi dengan kale, telur, dan dollops ricotta. Atau, anda boleh melancarkan doh dan tekan jari anda ke dalam Teratas dengan garam dan lada dan bakar pada suhu 475 ° -500 ° F selama 15 minit dan anda mempunyai focaccia segar. “

1 tandan lobak organik: $ 2.99
“Saya baru-baru ini pergi ke bengkel di Stone Barns di mana mereka membuat kami pancake lobak dengan pesto wortel atas. Di rumah, saya akan melayani mereka dengan dollops apa-apa ricotta yang sisa dan sebagainya kacang yang dipanaskan dengan beberapa mentega, garam, dan pudina dari taman. “

Jumlah: $ 33.16

Berkaitan: 6 Cara Simpan Wang di Seluruh Makanan (Ini Mungkin!)

Makan Malam Murah Kami Bersumpah Oleh: